کنه کش

فروش انواع کنه کش ارگانیک زنبور 2024

کنه کش ارگانیک زنبور

یکی از اصلی ترین معضلاتی که می تواند هر زنبورداری را درگیر خود کند شیوع آفت های فصلی و کنه ها می باشد. این عوامل به دلیل تولیدمثل سریع و استفاده از بدن میزبان به عنوان تغذیه خود می توانند بسیار خطر افرین باشند و در صورت عدم رسیدگی به موقع ضربات جبران ناپذیری را به کندو وارد کنند. راه حل های بسیاری جهت درمان این معضل ارائه می شود و در بازار نیز کنه کش های مختلفی عرضه می‌گردد اما زنبورداران باید توجه داشته باشند تا همواره سلامت زنبورها را در اولویت قرار دهند و از مصرف آفت کش های شیمیایی خودداری کنند.


این دست از محصولات به علت آسیب رسانی به سلامت زنبورها و یا سمی کردن محصولات تولید شده در داخل کندو منسوخ گشته اند و توصیه نمی شوند. در مقابل انواعی از کنه کش های ارگانیک در حال تولید می باشند که به دلیل دارا بودن مواد مؤثر و ایمن در عین حل مشکل، تهدیدی برای کندو به حساب نمی آیند.

مزایای استفاده از کنه کش

همان طور که اشاره کردیم کنه کش های امروزی تنها حاوی مواد طبیعی می باشند تا اثرات مضری برای کندوی چوبی و یا کلنی ها به همراه نداشته باشند. جهت مصرف این دست محصولات شما محدودیتی از نظر زمانی نخواهید داشت و بسته به درصد مواد مؤثر موجود در کنه کش می‌توانید آن را در درجات دمایی مختلف استفاده کنید. این محصولات از مرگ زنبورهای تازه متولد شده و آسیب رسیدن به سلامت ملکه مادر هم جلوگیری می کنند و در عین حال طعم و یا ظاهر عسل را تغییر نخواهند داد.

دیگر مزیت هایی که کنه کش های زنبورعسل می تواند داشته باشد نیز شامل موارد زیر است:
• عدم ایجاد مقاومت در کنه ها
• اثرگذاری سریع و ماندگار
• قیمت به صرفه
• قابلیت ضدعفونی کنندگی کل فضای کندو
• قابلیت کنه کشی تا 98 درصد

انواع کنه کش زنبور عسل

عمده ترکیبات این محصولات شامل مواد طبیعی همچون اسید های فرمیک و یا دیگر مواد الی چون اگزالیک می باشد. این دست کنه کش ها را می توان به صورت مستقیم و یا پاششی استفاده کرد که این عامل می تواند بسته به درصد پیشروی کنه ها داشته باشد. داروهای ضد کنه نواری شکل نیز نوع دیگری از این محصولات به شمار می آیند که علاوه بر بی خطر بودن برای زنبورها به راحتی قابل استفاده بوده و طریقه مصرف بسیار آسانی دارند.

بهترین زمان استفاده کنه کش ها

هر چند امروزه محدودیتی از نظر زمان و یا فصل مصرف برای کنه کش ها وجود ندارد؛ اما بهتر است قبل از استفاده این قبیل داروها با دامپزشکان و یا افراد ماهر در امر زنبورداری مشورت نمایید. به طور جامع می توان گفت که پس از گذشت بیش از یک هفته از برداشت محصول و یا مدتی قبل از شروع شدن فرایند تولید مثلی زنبورها (2 الی 3 هفته) از بهترین زمان های مصرف کنه کش برای کندوها می باشد. رعایت این اصل ساده تنها برای به حداقل رساندن تلفات کلنی ها و اثرگذاری حداکثری داروهاست.

خرید بهترین داروی ضد کنه

یکی از مهم ترین نکاتی که در زمان خرید این محصولات باید در نظر داشته باشیم نیاز کندو به داروی مورد نظر است. در این مورد در نظر داشته باشید که بررسی دقیق آمار تلفات و اطلاع دقیق از وضعیت سلامت زنبورهای موجود بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا این عوامل می تواند فروشنده را در راهنمایی بهتر برای خرید کنه کش مناسب یاری کند.

علاوه بر آن درصد قوی بودن این کنه کش ها و آگاهی از نوع ترکیبات آن ها در حین خرید الزامیست. پس بهتر است با مراجعه به مراکز معتبر و شناخته شده در امر فروش این دست داروهای تخصصی سلامت زنبورستان خود را تضمین کنید.

بیشتر بدانید: سم مگس دامی

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکمه بازگشت به بالا