فروش محصولات زنبور عسل
خانه / ضدکنه / خریدانواع نوار ضدکنه بابالاترین اثرگذاری

خریدانواع نوار ضدکنه بابالاترین اثرگذاری

امروزه یکی از معضلات موجود در زنبورداری نحوه مبارزه با انواع کنه می باشد،باتوجه به تغییرات موجود در طبیعت و دستکاری های ژنتیکی در زنبورها باعث شده است این موجودها در برابر انواع بیماری ضعیف شوند و سریعتر به آنها آلوده شوند،در حالی که تا چند سال پیش خبری از این بیماری ها برای زنبورها نبود.

کنه در زنبورداری

یکی از بیماری های صنعت زنبورداری که اکثر زنبورداران با آن دست و پنجه نرم می کنند تا هزینه های ناشی از آنرا در زنبورستان خود کاهش دهند کنه می باشد.انواع کنه در زنبورداری وجود داردکه معروف ترین آنها کنه ی واروا هست.این کنه به عنوان انگل و خونخوار زنبورعسل به حساب می آید.زنبورهای پاکستانی و هندی که از لحاظ جثه از زنبورهای قفقازی و اروپایی بزرگترند با این کنه ها سازگاری پیدا کرده و اثر چندانی روی این زنبورها ندارد ولی همین کنه در صورتی که با زنبورهای قفقازی و اروپایی درگیر شود به شدت شیوع پیدا کرده و کلنی های بیشتری را درگیر می کند و درنهایت خسارت جبران ناپذیری به زنبوردار وارد می کند.

تاریخچه ی پیدایش کنه

این بیماری تاریخچه ی بسیار دوری ندارد برای اولین بار در سال ۱۹۰۴دیده شده است ولی گزارش قطعی از آن موجود نیست،اما به طور یقین و قطعی در سال ۱۹۵۸ در کشور روسیه و چین مشاهده و گزارش شد و در ایران نیز در سال ۱۳۶۳ برای اولین بار در شهرهای شمالی و غربی گزارش شد و کم کم بعد از آن سرعت شیوع این بیماری به خاطر کوچ زنبورها و عدم جلوگیری از انتشار آنها زیاد شد و الان بزرگترین تهدید و انگل برای زنبورهای عسل به شمار می رود و سالانه خسارت های زیادی برای کلنی ها در کشورها به بار می آورد.

انواع ضدکنه

اندازه و مشخصات کنه واروا

تمامی کنه های موجود در تهدیدهای دامی براساس چسبیدن به بدن جانداران و مکیدن خون آنها ارتزاق و ادامه حیاط می کنند،کنه ی واروا دارای دو جنس نر و ماده موجود می باشد که مشخصات هر کدام  تقریبا شکل مشابهی داشته و شبیه به سفره ماهی بوده که قسمت دهان آنها در زیر قرارگرفته به طوری که توسط دست و پای زیاد احاطه شده است.

کنه ی نر

کنه های نر به شکل بیضی و به طول ۷۶/۰ میلی متر و به عرض ۱/۷۱میلی متر بوده و به رنگهای زرد و خاکستری می باشند

کنه ی ماده

کنه های ماده از لحاظ جثه از نرها بزرگتر بوده و به طول۱/۱الی ۲/۱میلی متر و به عرض ۵تا۶میلی متر اندازه دارد.رنگ این کنه قهوه ای تاقرمز متغیر بوده و به راحتی با چشم قابل رویت است.

آناتومی بدن این کنه ها به گونه ای هست که دست و پایشان حول بدن آنها قرار گرفته و دهانشان زیر شکمشان قرار دارد تا به راحتی بتوانند بر روی مو و بدن زنبور چسبیده و از آنها تغذیه کنند و زنبورها نیز توانایی دفع این حیوانات را ندارند.

انواع ضدکنه

جهت مشاوره و سفارش انواع ضدکنه با ما در ارتباط باشید

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: سعید قاسمی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09358532659
مدیر فروش: 09145394274
شماره ثابت: 02136042715
شماره فکس: 02136042715
آدرس کانال: asal_gharedagh@
پست الکترونیکی: jagender1371@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش انواع داروی زنبورداری جهت مبارزه باکنه

گاهی اوقات افراد عادی فکر می کنند،زنبورعسل حشره ای بسیار مقاوم و ضد بیماری است درحالی که این حشره ی بسیار مفید گاهی اوقات بسیار ضعیف تر از هر حشره ی دیگری می شود

دیدگاهتان را بنویسید