فروش محصولات زنبور عسل
خانه / کنه / خرید انواع نوار ضدکنه زنبورداری بدون عوارض

خرید انواع نوار ضدکنه زنبورداری بدون عوارض

حشره ای به نام زنبور عسل که در دنیای طبیعت برای انسانها و گیاهان کمک شایانی در ادامه ی حیات می کند.اما این حشره به دلیل زندگی اجتماعی و در شرایط خاص با دمای تقزیبا ثابت وتعداد زیاد جمیعت داخل کندو،وجود رطوبت باعث شده است که علاوه بر خود زنبورها،فرآورده های آنها نیز مورد تهدید انواع میکروب ها و آفت های خارجی بشود.دلیل شیوع سریع بیماری در این خانواده،جمیعت زیاد و بهم برخورد کردن زنبورها و تغذیه تعداد زیادی از لاروها توسط یک زنبور پرستار می باشد.تهدید کلنی ها توسط زنبور عسل به دو صورت هست،بیماریهای مربوط به خود زنبوها و یا مربوط به لاروها می باشد که هرکدام پیچیدگی و درمان خودش را دارد.

  • منظور از نوار ضدکنه
  • نحوه ی استفاده از داروی ضدکنه

منظور از نوار ضدکنه

به دلیل داشتن شکلی به صورت نوار و استفاده ی راحت آن به نوار ضد کنه معروف شده است.اکثر نوارهای مورد استفاده در زنبورداری حاوی ماده ی موثره ای به نام فالولینات می باشد.اما میزان ماده ی موثره در نوارها با توجه به شرکت سازنده متفاوت بوده و درصد جواب دهی باتوجه به میزان آلودگی کلنی ها متفاوت است.

نحوه ی استفاده از داروی ضدکنه

اکثر نوارها برای مبارزه با کنه ی واروا مورد استفاده قرارمی گیرد.برای مثال در ایران اکثر زنبورداران از نوارضد کنه ی آپیستان استفاده می شود.

خرید نوارضدکنه

تعریف آپیستان:نوار ضد کنه با درصد جواب دهی بالا و ساخت کشور آمریکا و انگلیس می باشد

زمان مصرف:این نوار باید در دوره ی زمستان گذرانی و یا قبل از شروع فعالیت زنبورها در اول بهار باید انجام گیرد.البته بعد از برداشت آخرین مرحله ی عسل(پاییز)می توان از این دارو استفاده کرد.

مدت مصرف:از نوار آپیستان در هر سال باید یک بار استفاده کنیم،برای این کار هر نوار باید به مدت ۶تا۸هفته در کندو بماند.چون در این مدت بیشترین راندمان کنه کشی را دارد و بعد از آن احتمال کاهش کشندگی و افزایش مقاومت کنه ها به ماده ی موثره فلووالینات را دارد.

محل قراردادن نوار:معمولا کلنی هایی که جمیعت زیاد و ۶قاب به بالا هستند توسط این بیماریها تهدید می شوند.در صورت پایین بودن بیماری در وسط (اگر کندو ۸قاب دارد بین چهارمین و پنجمین قاب جاگذاری می کنیم)کندو قرار می دهیم.اگر میزان بیماری بالاتر باشد می توان از دو نوار با فاصله ی مساوی استفاده کرد.

خرید نوارضدکنه

میزان تاثیر:پس از جاگذاری نوار زنبورها با حرکت در کندو در اثر برخورد با نوار کنه ها به مواد نوار آغشته شده و کشته می شوند.درصد تاثیر پذیری نوار آپیستان ۶٫۹۹می باشد.

مزایای نوار آپیستان:

*راحتی استفاده از آن

*یک بار مصرف بودن آن

*خطر کمتر برای زنبورها

*آزاد شدن مدام مواد موثره و جایگزین شدن دوباره

*نداشتن اثر جانبی برای زنبورها

احتیاط:

*پس از استفاده از نوار به مدت۶ تا۸هفته نوار باید دفن شود و استفاده ی مکرر از آن ممنوع می باشد.

*هیچ وقت با درب باز نگهداری نشود.

*دور از دسترس و مواد خوراکی نگهداری شود.

*این نوار باید به دور از آفتاب،گرما و در محل خشک باید نگهداری شود.

((برای خرید نوارضدکنه با ما در ارتباط باشید))

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: سعید قاسمی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09358532659
مدیر فروش: 09145394274
شماره ثابت: 02136042715
شماره فکس: 02136042715
آدرس کانال: asal_gharedagh@
پست الکترونیکی: jagender1371@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت و خرید نوار کنه گلدن مایت روغنی

نوار گلدن مایت روغنی کنه ی واروا به کدام روش از بین میرود؟بهترین دارو برای …

دیدگاهتان را بنویسید